רבי יעקב עזרייא זצ"ל

רבי יעקב בר חי עזרייא זצ"ל תלמיד חכם ונבון כנראה נולד בעיר ספאקס ולמד תורה אצל אביו רבי חי עזריה זצ"ל אחר שאביו הלך לבית עולמו ישב תחתיו על כיסא הרבנות בעיר ספאקס.

בספר "ישיב משה" ח,ב לרבי משה שתרוג זצ"ל ג'רבה תרצ"ב דף י"ט סימן ק"מ "לעיר ספאקס יע"א שלה' הנ"ל להחה"ש הדה"מ כמהר' ר' יעקב עזרייא הי"ו " שאלה בעניין ספר תורה ישן אשר יש בו בעיה באות ל.

בספר "משפט כתוב" לרבי ישראל זיתון מהדורה חדשה תש"ט ב"ב דף ו' סימן י' "תונס יום ט"ו לחודש זיו התרס"ז -1907" מעלת ותהילת הרב הדו"מ בנן של קדושים כמהר"ר יעקב עזרייא הי"ו לספאקס יע"א"

בספר "שואל ונשאל " ח"ג לרבי משה כלפון הכהן זצ"ל ג'רבה תשכ"א דף נ"ח ע"א מספר לנו המחבר שרבי יעקב הכהן מהעיר גפצה שבשנת התרס"ג-1903 כאשר בא הוא ובני ביתו לצפאקס היה דיין העיר ר' יעקב עזרייא.

בספר "שואל ונשאל " ח"ג דף נ"ז ע"ב יש עדות של רבי יעקב הכהן מהעיר גפצה יע"א כי העיר צפאקס יע"א מראשית כל לא היו נכנסים לה יהודים כלל" בהמשך לעדותו הוא מציין "כי בזמן ביקורו בעיר צפאקס פגש פנים אל פנים את מוהר"י (יעקב) עזרייא זלה"ה יע"א ואמר לו בפרוש כי אנחנו מעיר ג'רבה יע"א וכי אחד הצורפים שבאו לעיר היה ממשפחת עזרייא"

בספר "שואל ונשאל " דף נ"ט ע"א יש מכתב מחודש כסליו שנת התרפ"ט-1929 לרבי משה כלפון הכהן זצ"ל בעניין נפיחת הראה אשר נשלח על ידי ע"ה יעקב עזרייא סילט"א

"ליקט וערך יוסי פרי

אודות יוסי פרי

עוד כתבה שתעניין אתכם

רבי פראג'י בר שמואל עלוש זצ"ל

  רבי פראג'י בר שמואל עלוש תלמיד חכם ונבון  והוא אחיו של רבי יוסף (סוסו)  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *