רבי יצחק חיים גיג' זצ"ל

רבי יצחק חיים גיג' זצ"ל לא כל כך ידוע מי הוא אך מחתימתו על מה שהוא חתום מטה נראה כי היה ת"ח או דיין אך מעבר לאזכורים הנ"ל לא מצאתי דבר נוסף.

בספר "מעיני ישועה" לרבי ישועה כהן זצ"ל תוניס תרס"ו-1906 בסוף הספר בדף מ"ה ע"א בעניין החנויות המוכרות שכר וקאפ"י מצוין כי "צוה לי לחתום בעדו מו"ה כמה"ר דוד ן' עטר"-הצעיר שלמה ן' עטר ס"ט. אחריו לפי סדר זה חתומים כל הדיינים. הצעיר אליהו חי בורג'יל סילט"א, ע"ה חיים בורג'יל ס"ט, ע"ה מרדכי סמאג'א ס"ט, ע"ה משה שמאמא ס"ט, ע"ה שלום לישע ס"ט, ע"ה סעדיה נטף סיל"ט הצעיר ן' ציון גיג' ס"ט. ביום י"ב לחודש אדר ב' מהאי שנ"ה את ה' האמר"ת היום לפ"ג (שנת תרמ"א-1881) אחרים חתומים ע"ה יצחק חיים גיג' ס"ט ועוד מספר רב של ת"ח.

באותו ספר "מעיני ישועה" בדף מ"ג ע"ד יש שאלה המופנית לרבי אברהם הכהן וכהר"ר חיים גז נר"ו ועלה חתמו ע"ה ישועה כהן ס"ט. נראה לי כי הוא רבי יצחק חיים גיג' הוא ולא אחר מהסיבה שחלק מתלמידי חכמים החתומים על פסק דין בעניין פתיחת חנויות המוכרות שכר וקפה הם גם מופעים בשאלות או תשובות בספר "מעיני ישועה" הם בני אותו דור.

בנוסח השכבה שאומרים בתונס בליל כפור מתוך הספר "תולדות חכמי תונס" דף שע"ד צ"ג וג"ן (וגם נפש) הרב ר' חיים אלגז (אולי הוא רבי יצחק חיים אלגז)

ליקט וערך יוסי פרי

אודות יוסי פרי

עוד כתבה שתעניין אתכם

רבי פראג'י בר שמואל עלוש זצ"ל

  רבי פראג'י בר שמואל עלוש תלמיד חכם ונבון  והוא אחיו של רבי יוסף (סוסו)  …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *