יום פטירתו של רבי אברהם בר משה אבוקארא זצ"ל

רבי אברהם (השלישי) בר משה אבוקארא זצ"ל חי במאה ה-19 ובין דורם של הדיינים  רבי אברהם אבוקארא השני זצ"ל ורבי דניאל קורטוזו זצ"ל.(פנקס הקהילה עמ' 209 הערה 2)
מחבר הספר "בן אברהם" אשר הודפס בשנת תרמ"ב-1882 כשנתיים לאחר פטירתו על ידי רבי יעקב בר אליהו אבוקארא זצ"ל.
רבי אברהם אבוקארא שימש תחילה כדין בבית הדין הגורני , ולאחר פטירתו של רבי דניאל כרטוזו זצ"ל נתמנה בשנת תרל"ב-1872(פנקס הקהילה עמ' 182הערה 8) לאב בית הדין הגורני בתוניס. ונושא בתואר "חכם באשי" (פנקס הקהילה עמ' 179 הערה 109
רבי אברהם אבוקארא זצ"ל חתום על מספר תעודות ותקנות בפנקס הקהילה הפורטוגזית כדיין וכאב"ד של הקהילהבשנת  תרכ"ב-1862 חתום יחד עם רבי אברהם בר חיים אבוקארא ועם רבי יוסף לומברוזו ועם רבי דניאל קרטוזו ורבי יצחק בונאן על שטר הרשאה מהדיינים וכלל הק"ק לגזבר סי' דניאל בונאן הי"ו בענין בני תלמוד תורה של הק"ק הפורטוגיזיס בדבר  קביעת איש מבוגר ממונה עליהם שידאג להאכילם להשקותם ולהלבישם ולשלוט בהם כמו הורים.בשנת תרל"ו-1876 חתום יחד עם עוד תשע עשר ת"ח ועסקני ציבור מהקהילה הפורטוגיזיס על סדר עבודתם של הרוחצים בחברה קדישא. באותה שנה חתום יחד עם ר' שאול בובליל ורבי גבריאל הלוי די ליאון על שטר בענין סידור בית הרחיצה ואך ינהג כל אחד לפי התור.
בשנת תרל"ח-1878 חתום יחד עם רבי אברהם חג'ג' זצ"ל שני הרבנים הראשים האחד לקהילה התואנסא והשני לקהילת הגרנה על הסכמה לפתיחת בית הספר כי"ח בתוניס.
בעמוד הראשון בספר "בן אברהם" כותב רבי יעקב בר אליהו אבוקארא שרבי אברהם נתבקש לישיבה של מעלה בי' כסלו תר"מ-1879. (מנוחת צדיקים עמ' כ"ג)
רבי אברהם אבוקארא זצ"ל לא השאיר זרע אחריו.
ליקט וערך יוסי פרי

 

אודות יוסי פרי

עוד כתבה שתעניין אתכם

יום פטירתו של רבי דניאל חיים לומברוזו (השלישי)זצ"ל

רבי דניאל חיים לומברוזו זצ"ל הוא בנו של רבי יצחק לומברוזו נכדו של רבי יצחק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *