שושלת משפחת טייב

8022

אחד המשפחות המפורסמים בתוניס אשר העמידה מספר גדול של רבנים חלקם ידועים יותר וחלקם פחות   היא משפחת טייב, המפורסמים בניהם הם רבי יצחק טייב זצ"ל ורבי יצחק חי טייב זצ"ל אשר מוכר יותר כרבי חי טייב.

לעניות דעתי אין ספק שכולם בני משפחה אחד אשר התפזרו בחלק מערי תוניסיה ושם קבעו את מקום מושבם,

סימוכין לדבר הוא ,שמות הפרטים אשר חוזרים על עצמם כגון אברהם, יצחק, יוסף, בדרך כלל בן ראשון נקרא ע"ש סבאו מצד האבא כמקובל בקרב יהודי תוניסיה. לדוגמה: רבי אברהם( השני) זצ"ל  קרואי ע"ש סבו רבי אברהם (הראשון).

הראשון שבהם הוא רבי אברהם טייב (הראשון) זצ"ל המכונה "באבא סידי" (סבא רבא)שחי באמצע המאה ה17 בתוניס העמיד תלמידים רבים, עסק בתורת הנגלה ובתורת הנסתר, שימש דין בבית הדין בתוניס, ובסוף ימיו נתמנה לראש רבני תוניסיה, נפטר בשנת תק"א-1741.

השני הוא רבי אברהם טייב (השני) זצ"ל נכדו של רבי אברהם טייב הראשון זצ"ל, שחי במאה ה18, שמש דין בבית הדין בתוניס, חיבר את הספר "חיי אברהם". אין אנו יודעים בוודאות את זמן פטירתו, אך בין השנים. תקפ"א-תקפ"ו- 1821- 1826 כבר לא היה בין החיים.    

רבי דוד טייב זצ"ל מגדול דייני תוניס תלמיד חכם עצום, בתחילת דרכו שימש כסופר גיטין וקידושין בבית הדין בתוניס ולאחר מכן נתמנה לדיין בבית הדין, אחר פטירתו של הראב"ד רבי שמואל הכהן יצחק זצ"ל בשנת תקס"ד-1804 נתמנה רבי דוד טייב זצ"ל כהראב"ד בתוניס עד לשנת תקע"ה-1815.

ענף אחר בשושלת היוחסין הוא רבי יצחק בר בנימין טייב זצ"ל שחי בתוניס במאה 18-19, למד תורה אצל רבי יוסף זרקא והיה תלמיד חכם עצום, סיפורים רבים מתהלכים סביב דמותו הנערצת ומעשה הנפלאות אשר חולל. שמש כדין בבית הדין בתוניס , וכן כראש רבני תוניסיה עד לפטירתו.חיבר את הספרים: "ערך השלחן", "ווי העמודים" "חקת הפסח" "ויזרע יצחק". נפטר בשנת תק"ץ-1830.

השני לאותו ענף הוא רבי יוסף טייב (הראשון) זצ"ל בר יצחק טייב זצ"ל, אשר נפטר בחיי אביו בשנת תקפ"ט-1829.

בין לאותו ענף הוא רבי משה טייב זצ"ל בר רבי יצחק טייב זצ"ל, ואחיו של רבי יוסף טייב (הראשון) זצ"ל, אשר באמצע מלאכת עריכת הספרים של אביו רבי יצחק טייב זצ"ל נפטר.

המשכו של ענף זה הוא רבי אברהם טייב (השלישי) זצ"ל בר רבי יוסף טייב (הראשון) זצ"ל ונכדו של רבי יצחק טייב זצ"ל. היה המוציא לאור של ספרי סבו רבי יצחק טייב זצ"ל.

ממשיכו הוא רבי יוסף טייב (השני) זצ"ל בנו של רבי אברהם טייב (השלישי)זצ"ל. גם הוא עסק בהוצאת ספריו של הסבא רבא שלו רבי יצחק טייב זצ"ל.מחבר הספר"ספר הזכרון"

ענף נוסף בשושלת טייב הוא רבי יצחק חי טייב זצ"ל אשר מכונה בפי כולם, רבי חי טייב. אין ספק שהוא מקורב בצורה כל שהיא לרבי יצחק טייב זצ"ל, סביר מאוד להניח שהם היו בני דודים שחיו ופעלו באותה תקופה.

רבי יצחק חי טייב זצ"ל היה תלמיד חכם עצום, אשר עסק בכל תחומי התורה, בנגלה ובנסתר. היה דמות נערצת בקרב כל יהדות תוניסיה. סיפורים רבים מתהלכים סביב דמותו הנערצת. לא זכה לשמש כראש רבני תוניסיה, נפטר בשנת תקצ"ו-1836.

60 שנה אחרי פטירתו יצא לאור הספר "חלב חטים" נוטריקון: "חכם יצחק חי טייב בסילוקו לא מת".וזה הנותר מהשרפה אשר כילתה את כל אשר חיבר.

 עוד ענף בשושלת הוא רבי חיים טייב זצ"ל, מחכמי תוניס שחי במאה- מחבר הספר "דרך חיים".

במאה  ה19 אנו פוגשים את רבי אליהו בר דוד טייב זצ"ל  בין לאותה שושלת , אשר היה מגדול חכמי תוניס בתקופתם של רבי ישראל זיתון זצ"ל ורבי משה שתרוג זצ"ל, אין אנו יודעים בוודאות את שנת פטירתו אך בין השנים תרצ"ב-תרצ"ה 1932- 1935 כבר לא היה בין החיים.(מתוך הספר "תולדות חכמי תוניס"  ע' שס"ה נפטר בט"ז שבט תרצ"ד-1934)

רבי שלמה  בר דוד טייב זצ"ל הוא אחיו של רבי אליהו טייב זצ"ל, אשר גם הוא חי בתקופתם של רבי ישראל זיתון זצ"ל ורבי משה שתרוג זצ"ל.

רבי שמואל טייב (הראשון) זצ"ל היה בנו של רבי דוד טייב זצ"ל. היה דין בבית הדין בתוניס במאה ה19 . ונפטר כנראה בשנת תרי"ו- 1855

רבי אברהם טייב (הרביעי) זצ"ל דיין בבית הדין הגדול בתוניס בתקופתו של רבי מרדכי כמוס (אמייס) הכהן אברי"ש זצ"ל

האחרון שבהם הוא רבי שמואל טייב (השני) זצ"ל בנו של רבי אברהם טייב זצ"ל.(לא ברור מי, אולי השלישי) מרבני תוניס אשר בסוף ימיו עלה לארץ ישראל וקבע את מקום מושבו בעיר טבריה ושם נפטר.מחבר הספרים "איילת השחר" "כנפי שחר"  "עפעפי שחר" "שמן הטוב".

 

 

  IMG

מתוך הספר "מגנזי חכמי תוניס.

היה בעל  קומה משכמו ומעלה, הופעה נאה משקפים עם מסגרת זהב ושעון אוטומטי, הייתה לו בת יחידה נשואה למר מסעוד בן שמואל פארינטי ז"ל בעל חנות תכשיטים ברחוב דיגליז .הרב גר ברחוב אלחלפה מספר 17 וחנותו ברחוב סידי מרדום, בית חרושת לסבון היה לו והיה מיצר סבון.

נולד בשנת 1860-תר"ך לאביו דוד שם אישתו דייה אחותו של מר נסים נטף.

ליקט וערך יוסי פרי 

 ט.ל.ח

 

 אתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


53תגובות ב “שושלת משפחת טייב

 1. גם אני ממשפחת טייב

  שלום לכם, אני פליקס בן למשפחת טייב {משה ורוזה ז"ל] במקרה היגעתי לאתר הזה וקראתי על שושלת הרבנים למשפחת טייב, נהנתי מכל רגע ,,,ובראשי מהדהדת המחשבה האם אני נצר לכל השמות המכובדים האלה או שאני סתם טייב שלא קשור אליהם,,? ? ?

 2. יוסי פרי Post author

  ידידי פליקס שלום וברכה, וברוך הבא לאתרנו "תוניסיה",
  לשאלתך: אין לי ספק שכל משפחת טייב בתוניסיה הם בני משפחה אחד, למרות שאין בידי סימוכין לדבר, אך למיטב הבנתי הצנועה אם תשים לב יש מספר שמות פרטים אשר חוזרים על עצמם כגון יצחק, אברהם, יוסף ועוד, מאחר ומנהגינו התונסאים לקראו לבן הבכור על שם אביו של האבא, זה פשוט משמר את השושלת.
  ולכן עפ"י נתון זה אין לי ספק שכל הענפים שייכים לאותו "גזע".
  בברכה
  יוסי פרי
  מנהל אתר תוניסיה
  נ.ב
  יש לך סיבה טובה לבנות אילן יוחסין  

 3. טייב רות

  ליוסי שלום רב אני מחפשת שורשים של טייב אליהו (ללו) אשתו נקראה שודיעה לבית כליפה ורחל היו להם 8 ילדים: חואטי נולד בשנת 1890 ,גמרה,כליפה,עזיזה,אהרון,דוד,טיטה ותורכיה.
  טייב אליהו התגורר לפני נשואיו בתוניס ולאחריהם בגבס,מקום מגורי משפחת אשתו.טייב אליהו היה ידוע כעתיר נכסים.
  אשמח אם תוכל לסייע לי

 4. יוסי פרי Post author

  רות ערב טוב
  לפי מה שכתבת באתר "עמית" הוא נולד בשנת 1860 ומה שסיפרת לי בטלפון הוא היה אדם עשיר מאוד, ואכן זה מה שכתוב בספר "מגנזי חכמי תוניס" .
  אם כך אולי אולי אולי היו 2 אנשים בעלי אותו שם אשר נולדו באותה שנה בתוניס, האחד רבי אליהו טייב זצ"ל המופיע בתמונה ומוזכר בספר "מגנזי חכמי תוניס" והשני הוא אליהו טייב ז"ל שאת מחפשת.
  אני המשך לחפש.
  בברכה
  יוסי פרי

 5. יוסי פרי Post author

  חוה שלום רב וברוכה הבאה לאתר "תוניסיה-מורשת"
  צר לי אך אין בידי מידע על החזן ר' יוסף בוכניק, במידה וימצא חמור עליו אני אשמח לשתף אותך בזה
  בברכה
  יוסי פרי
  מנהל האתר

 6. שלום

  שלום אני שלום הבאבו(טייב מצד האמא)לסבא שלי קראו שלום טייב אני לא זכיתי ליראות אותו אבל לאימי יש תמונה שהוא נתן לה של ר חי טייב בציור שמן שהיום הפכו אותה לתמונה ולנו יש את המקור שמימנו יצאה התמונה הוא אמר לה שהוא הבן של הנין של ר חי טייב.אני הצעיר ליפני חודשיים האיתי בציון שלו בטוניס מש קדושה מאוד ואני מאוד שמח שיש אתר כזה ובארץ יש בכל עיר רחוב על שמו שלהצדיק אשרי כל המסייע בקודש

 7. levana Post author

  שלום שלום לך
  וברוך הבא לאתר"תוניסיה מורשת" אנו שמחים מאוד שאהבת את האתר שלנו אנו נשמח לראותך ביו גולשינו נישמח על כל הערה והארה
  בברכה הנהלת האתר
  יוסי פרי

 8. יוסי פרי Post author

  שלום ערב טוב
  אני שוב חוזר אלך עם כמה שאלות .
  לגבי התמונה שעליה אתה מדבר. האם ניתן לסרוק אותה ולהעביר אותה אלי כדי לפרסם אותו באתר?
  לגבי השושלת שאתה מציין לגבי רבי יצחק חי טייב זצ"ל האם יש לך את שם הנין והנכד והבן של רבי חי טייב זצ"ל?
  אנו מנסים להרכיב אילן יוחסין לרבי חי טייב אך עד היום יש לי 3 אילנות שחלקים ניתנים לקישור וחלקם לא ניתנים.
  ממתין לתשובתך בנדון.
  נ.ב במידה ואתה מעונין לקבל את 3 האילנות היוחסין אני אשמח לשלוח לך
  בברכה
  יוסי פרי
  הנהלת האתר

 9. מעיין טייב

  שלום רב,

  שמי מעיין טייב ואני הנכדה של יוסף טייב שנולד ונפטר בתונסיה כשאבא שלי היה בן 4 בערך (כך שלא זכיתי לראות אותו מעולם) חוץ מתמונה/ציור שמן אחד שיש לנו בבית.
  אם אני רוצה להתחיל ולהתעניין במורשת שלי ולהביןהכל,
  מאיפה אני אמורה להתחיל ?
  אשמח לרעיונות,
  תודה רבה וכל הכבוד על הקמת האתר.

  מעיין

 10. יוסי פרי Post author

  מעיין שלום רב וברוכה הבאה לאתר "תוניסיה מורשת"
  ראשית אני שמח על הפרגון תודה.
  לגבי שאלתך.את צריכה לבנות אין יוחסין עד למקום שאת יכולה להגיע אליו ואומר ללכת לאחור כמה שיותר זה יעזור לך להתברג לאחד ממשפחת טייב המופעים בכתבה. במידה ויש לך נ.צ שאליו את רוצה להגיע לדוגמה רבי חי טייב זצ"ל או לרבי יצחק טייב זצ"ל את צריכה להתחיל לחקור את בני המשפחה הקרובה והרחוקה כדי לדלות מהם פרטים על הסבים והסב סבים כדי לדעת כיצד לבנות את אילן היוחסין.
  יש בידי 3 אילנות יוחסין למשפחת טייב כולם קשורים לרבי יצחק חי טייב זצ"ל אשמח לעזור לך בזה
  בברכה
  יוסי פרי
  בשם הנהלת האתר

  1. יוסף

   שלום וברכה 
   שמי יוסף טייב  לאבא שלי קוראים שמעון לסבר שלי יצחק ולסבא רבה שלי אליהו אני לא יודע יותר מזה  סבא שלי עלה מתוניס לצרפת  בשנות  ה60 רציתי לדעת אם נתן לבדוק אם יש לנן קשר לשלשלת של משפחת טייב הידוע ואם כן מאיזה צד   והאם יש לנו קשר לרבי חי טייב לא מת ??? מישהוא יכול לעזור לי 

 11. ח.טייב

  שלום
  אני נכדה של מאיר טייב, שאימו היתה סוזן והיתה אישה שניה של סבא רבא טייב שלצערי לא יודעים את שמו. הדבר היחיד שאני יודעת זה שכפי סיפור הגר ואברהם.. סבא רבא שלי נשא את סוזן שניה כי אשתו הראשונה לא הרתה בן (או בכלל) ואחרי שסוזן הביא לו את סבא שלי מאיר, האשה הראשונה נכנסה להריון אם בן וסבתא רבא שלי גורשה ועברה לישראל עם סבא שלי כשהוא היה ילד קטן. יש סיפור כזה בשושלת אולי?
  המורשת של המשפחה שלנו קטועה ואולי לגלות לאיזה ענף אנחנו שייכים יכול להיות מועיל למלא חלל במשפחה!
  תודה מראש גם אם לא תוכלו לעזור.
  כל הכבוד על הקמת האתר.

 12. יוסי פרי Post author

  ח' טייב שלום רב וברוכה הבאה לאתר "תוניסיה מורשת"
  לשאלתך. לצערי אין בידי לעזור לך בנדון אני לא שמעתי או קראתי על סיפור שאת מתארת.
  אך היתכן שאחד מהגולשים באתר יכול לעזור לך
  בברכה
  יוסי פרי
  בשם הנהלת האתר

 13. שלום טייב

  שלום,שמי שלום טייב,אני מקרית גת,בן 50 ואני נקרא על שם סבי ז"ל-שלום טייב.
  נהנתי לקרוא את הדברים אשר כתובים באתר,לכל המעוניינים ליצור קשר: shirant10@walla.com

  1. רות

   גם אימי ממשפח רבי חי טייב לא מת משפחה ענפה מדהימה האחרונים סבתי וסבי גרו בריאנה שבטוניס עדיין בני דודתי זל גרים בעיר

 14. יוסי פרי Post author

  שלום ברוך הבא לאתר "תוניסיה מורשת"
  תודה על הפרגון
  ננסה יחד ליצור אילן יוחסין למשפחת טייב
  בברכת שבוע טוב[
  יוסי פרי
  בשם הנהלת האתר

 15. דניאל סופיר(טייב)

  שלום רב לך
  אני יכול לעזור בהרכבת הפזל של אילן יוחסין
  שלח לי בקשה לאיי מייל

  (של 4 דורות)

  אולי יצליח לעזור

  תודה

 16. אחד שמתעניין

  בס"ד
  על רבי חי טייב לא מת רבו גם רבו הסיפורים, חושני שכדאי להעלות לאתר.
  אגב, יש על שמו רחוב בנתיבות.

 17. רותם

  שלום, סבתא שלי היא הנכדה של הרב שמואל טייב השני, רציתי לדעת אם אפשר למצוא איפשהו את הביוגרפיה שלו ואת השורשים של המשפחה.
  אשמח אם מי שיודע יצור איתי קשר במייל.
  bramli.rotem@gmail.com

 18. יוסי פרי Post author

  רותם שלום רב וברוכה הבאה לאתר.
  לגבי שאלתך חוץ מימה שמופיע באתר אין בידי חידושים נוספי.
  בהצלחה
  יוסי פרי

 19. יצחק גבריאל מימראן

  על הרב שמואל טייב זצ"ל, ראו בהקדמת הספר "עפעפי שחר" מהדורה חדשה, שם כתבו עליו המוציאים לאור נכד המחבר שמואל שלי והרב אשר עידן (נמצא ב"אוצר החכמה").

 20. Charles BAR TOV

  * משפחת טייב או טאייב: Tayeb – Taïeb

  * בפרספקטיבה לאחור, אין תיעוד על משפחת טייב שהוא מלפני המאה ה – 17… ולוּ בזעיר אנפין.

  * עד כמה שהצלחתי לנבור, אין משפחת טייב נכללת ברשומות של מגורשי ספרד.

  * בני משפחת טייב חיו, נעו ונדו גם באלג'יריה, טוניסיה ולוב.

  * טייב: את שם המשפחה נושאים גם ערבים מוסלמים ברבות ממדינות ערב.

  * יתכן, אבל רק יתכן, קשר כול שהוא מהעבר הרחוק: בין משפחות טייב וטיבי (Tibi) בצפון אפריקה לבין משפחות "טוביאס" (Tovias) מבולגריה ואוסטריה, "טובו" (Tovo) ו – "טובינו" (Tovino) מאיטליה ועוד כהנה וכהנה.

  * אשמח לקבל הערות או תיקונים.

  * שרלו

 21. אלירן טייב

  היי, בתוקפה האחרונה אני בתהליך של התחזקות ולפי מה שהבנתי מסבי שאנחנו נצר לרבי חי טייב לא מת , אשמח לברר את הנושא למרות שזה קצת באיחור בתודה אלירן

 22. עדן

  ברוך השם זכיתי להיות חלק מדמם של צדיקים
  רבי חי טייב היה בן דוד של סבתא רבא שלי
  ברוך השםם

 23. עדן

  ברוך השם זכיתי להיות חלק מדמם של צדיקים
  רבי חי טייב היה בן דוד של סבתא רבא שלי
  ברוך השםם

 24. אבירם

  סבתי שתחיה מננה מימון , הבנתי לאחרונה שאמא שלה לפני חתונתה הייתה טייב והיא נצר לשושלת טייב , אמא שלה עלייה השלום התחתנה עם אדם שנושא את משפחת לביא , הייתי מעוניין לדעת מי היה אביה של סבתא רבא שלי שנשא את השם טייב , אם זה אפשרי כמובן…

 25. אבירם

  סבתי שתחיה מננה מימון , הבנתי לאחרונה שאמא שלה לפני חתונתה הייתה טייב והיא נצר לשושלת טייב , אמא שלה עלייה השלום התחתנה עם אדם שנושא את משפחת לביא , הייתי מעוניין לדעת מי היה אביה של סבתא רבא שלי שנשא את השם טייב , אם זה אפשרי כמובן…

 26. דוד טייב

  שמי דוד טייב
  עד כמה שידוע לי אבי היה משושלת הרב אברהם טייב
  היות ואני מוציא ספר ביוגרפיה, אבקש לקבל את העץ המשפחתי של רבני משפחת טייב,
  תאריכי לידה משוערים שלהם ותאריכי מותם.
  בתודה מראש,
  דוד טייב

 27. דוד טייב

  שמי דוד טייב
  עד כמה שידוע לי אבי היה משושלת הרב אברהם טייב
  היות ואני מוציא ספר ביוגרפיה, אבקש לקבל את העץ המשפחתי של רבני משפחת טייב,
  תאריכי לידה משוערים שלהם ותאריכי מותם.
  בתודה מראש,
  דוד טייב

 28. טייב יהודית שלה

  שלום.
  אני נצר בדור 13 לרבי חיים טייב יש לי את ספר שכתוב בכתב ידו. אבי משה טייב קיבל אותו מאביו אליהו טייב.

 29. יקיר אוליבר

  שלום,

  מרגש לקרוא את הכתוב לגבי השושלת.

  אנסה לרשום באופן מסודר:
  סבא שלי, משה (מוריס) טייב ז"ל (מנהריה), בנו של:
  אליהו טייב ז"ל (מרמת-ישי), בנו של:
  בנימין טייב ז"ל.

  מספרים כי בנימין קיבל לידיו ספרים של רבי חי טייב זצ"ל (ברשותנו כמה ספרים עתיקים)
  עוד מספרים שמי ששרף לרבי חי טייב את הספרים היתה אימו שחששה למצבו שכן נסחף מאוד לכתיבת ספרים רבים בעיקר בתחום הקבלה. כמו כן מזכירים שנהג לשתות משקה חריף (בוחא) ולהסתגר בשעת הכתיבה.

  oliveryakir@mail.com

  1. יוסי פרי Post author

   יקיר ערב טוב
   כל מה שצינת לגבי רבי יצחק חי טייב הדברים נכונים וגם ידועים .
   לגבי הספרים העתיקים במידה ואן לכם שימוש או צורך בהם אשמח לקבלם
   שאלה להזה ענף של משפחת טייב אתם שייכים לרבי יצחק חי טייב או לרבי יצחק טייב זצ"ל (2 אנשים שונים בני דודים)
   בברכה
   יוסי פרי

 30. איציק טייב

  יוסי שלום

  בראש ובראשונה כל הכבוד על האתר

  אני איציק טייב הבן של אליהו(פראגי)טייב והנכד של יצחק טייב ז"ל

  אני מעוניין לדעת פרטים לגבי סבא שלי שלא זכיתי להכיר הוא וכל משפחתו היו גרים בנאבל ברחוב לאפיט משהו כזה

  לסבא היה מפעל לתבלינים בנאבל

  ובנוסף סבא היה גם פעיל בעליית הנוער בטוניס

  אשמח לקבל פרטים נוספים

  1. יוסי פרי Post author

   איציק ערב טוב
   ראשית תודה על הפרגון. לשאלתך כנאבלי אין לי מידע רב על בני משפחת טייב מנאבל אני אתן לך מייל של דר' ויקטור חיון בן העיר נאבל וזה תחום עיסוקו ואולי הוא יוכל לעזר לך.
   מאחר ואנחנו כבר "מדברי" יש רעיון לארגן מפגש עולמי של יוצאי העיר נאבל אם זה מענין אותך אשמח לצרף אותך לקבוצה ולעדכן בהתאם
   vhayoun@bezeqint.net nhh המייל של ויקטור חיון
   ממתין לתשובתך
   בברכה
   יוסי פרי

 31. משה לוין

  שלום לכם,

  ראשית, יה"ר שתרבו ברכות ושפע טוב- הן מנהלי האתר והן השותפים בפעילותו, המגיבים והכותבים בו.

  שמי משה, שם אימי אסנת אסתר ושם אמה- קלודין ע"ה (היא סבתא שלי). היא נצר למשפחת עטר.
  סבתא קלודין ע"ה, עלתה לארץ מתוניס והתחתנה עם יעקב חזן ע"ה (סבא שלי) שהוא עלה ממרוקו.
  ידוע לנו שסבא של סבתא קלודין או סבא של אמא שלה- הוא החכם הגאון, הרב חי טייב.
  ידוע לנו שיש מישהו בארץ (אולי גר במרכז) שהוא ממשפחתה של סבתי- קלודין (אני חושב בן דוד שלה או משהו כזה) ויש אצלו ספר מקורי של הרב חי טייב.

  א) מאוד נשמח לצלם למשפחה שלנו העתק מספר מקורי של הרב או לקנותו..

  ב) מאוד נשמח ואודה למי שיכול לעזור לנו לחבר את הפאזל במשפחה שלנו. דבר, שכמובן מאוד חשוב לנו.

  בברכה מרובה ותודה!

  משה לוין.
  levin4050@gmail.com

 32. דוד סאדון

  אימי לפני נישואה הייתה טייב מטילדה הסבא שלה רבי דוד טייב זצ"ל הינו נינו של רבי חי טייב לא מת סבא רבא שלי! מעדות של הוריי שגרו בספאקס שבטוניס יש לי את תמונות אפיץ אותו באתר מורשת טוניס למעשה גדלנו מהסיפורים של בני משפחתי על ניסים ונפלאות הזכורים בילדות!

  1. אודליה

   שלום,
   לפני מספר חודשים נודע לי מסבתי שאמא שלה הייתה הנכדה או הנינה(לא ברור כ״כ) של רבי יצחק חי טייב. סיפרה לה את הסיפורים שרשומים פה עליו (עם הספרים שנשרפו וכו) ולא ממש האמנתי עד שמצאתי את האתר הזה.
   האם יש איזה שהוא אזכור של נשים? לסבתא רבה שלי קוראים אמה (לא ידוע האם היה לה שם יהודי) ולסבתא שלי ג׳וזיין שהתחתנה עם רוג׳ה בוחניק מטוניס.

   מעוד מעניין אותי הנושא הזה מאחר ולסבתי אין עוד מידע על משפחתה וסבתא רבה שלי כבר נפטרה, כך שהמשפחה שלי ״תקועה״ מבחינת מידע על האילן יוחסין שלנו.

 33. יוסי פרי Post author

  אודליה שלום רב.
  צר לי אך אין בידי מידע על הנשים במשפחת טייב .
  בהצלחה
  יוסי פרי

 34. גד דן כהן

  גד דן כהן
  מבקש טלפון של בת הכנסת של חיי טייב ברמלה או טלפון שאדם קשור אליו
  בברכה 0526160954

 35. דוד

  אני ממשפחת מימון ומיוחס גם לרבי חי טייב לא מת.
  אחרי שאבי התעניין בשורשיו, חברי בית כנסת תוניסאי-צרפתי בשכונת בקעה הודיעו לו שלא היו חו ילדים. האם זה נכון? לא מצאתי אחד שהזכיר זאת בצ׳אט.

 36. אהרן כהן

  שלום רב,
  סבתי היא צאצא להרב יצחק טייב, רבה הראשי של תוניס,
  היא דור שמיני מבת לבת
  שם נעורים סולטן
  לאמה שלה קראו דורה ג'ורגת
  אשמח לקבל ממך את האילנות הקיימים על משפחת טייב, ולנסות לקשר , אותם

 37. חופית ברטוב מילר

  שלום רב,
  אני נכדתו של אברהם (אלברט) טייב שעלה לארץ מטוניס ונולד בערך ב1925. באילן היוחסין המשפחתי שלנו מצויין ששמו של אביו של אברהם טייב היה חי טייב. מכיוון שסבי אברהם טייב נפטר בתאונת עבודה טרגית מיד עם עלייתו לארץ אינני יודעת פרטים רבים על משפחת טייב. על פי אילן היוחסין שברשותי אברהם (אלברט) טייב ואחיו ז׳ול היו הבנים של שלבייה (לוי-שם נעורים) וחי טייב כאמור התגוררו בעיר טוניס שבטוניסיה. אני תוהה אם יש לנו קשר משפחתי לרב יצחק חי טייב והייתי רוצה לראות אם יש ברשותך את אילן היוחסין שלו ו/או תמונות שלו ושל צאצאיו.
  בתודה רבה מראש
  חופית

  1. רפאל טייב

   יוסי שלום.
   חזק וברוך על העשיה לשימור המורשת .
   אני רפאל טייב בן ל מוריס משה טייב ז"ל נכד לרפאל טייב זל נין לר משה טייב זל וכו..

   כמו רבים מהכותבים גם אני זוכר את הסיפורים מאבא וסבא שלי שתמיד ייחסו אותנו לרבי חי טייב .
   אשמח לדעת ככל שניתן על משפחת טייב יוצאי לוב
   ולא טוניס .
   תודה מראש

 38. שלומי טייב

  שלום לכם …

  אני שלומי טייב בן ליוסף טייב אבא שלו היה ריימונד הוא קבור בטבריה ואבא של אבא שלו קראו יוסף טייב הוא קבור בטוניס …
  האם אפשר לדעת יותר דורות ..
  תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.