רבי משה ברבי זצ"ל

2281

רבי משה ברבי זצ"ל היה מתלמידיו של רבי אברהם הכהן יצחקי בעל "משמרת כהונה" . רבי שלמה דאנה מיסד ישיבת "חברת התלמוד" היה תלמידו.

רבי משה ברבי זצ"ל שימש כראש רבני תוניס לאחר פטירתו של רבי אליהו חי בורג'ל (השני) משנת תר"ס-1900 עד שנת תרס"ג-1903.

בספר "חג הפסח" לרבי משה עידאן זצ"ל ירושלים תרס"ג-1903 דף נ"ו ע"ב ישנה הסכמה של "הרבנים המובהקים המורים בשחיטה ובדיקה בעוב"י תונס יע"א חתום בגושפנקא דמלכא יר"ה בעישור אחרון לחודש טבת שנת אמרת"ך (תרס"א-1901) שמרתי ושו"ב וקיים ע"ה משה ברבי ס"ט.

בספר "ישיב משה" חלק א' לרבי משה שתרוג זצ"ל ג'רבה תרפ"ד-1924 בדף ע"ט ע"ב סי' רפ"א "והסכמתנו והסכמת מוה"ר הראב"ד מקודש מהר"מ ברבי זצ"ל.

אותה הסכמה שנמצאת בספר "חג הפסח" נמצאת גם בספר "ישיב משה" בדף צ"ג ע"ב "מורנו הרב הגדול סוה"ר סבא דמשפטים עצו"ר הראב"ד מקודש בעוב"י תונס ואגפיה כקש"ת כמה"ר ר' משה ברבי זצוק"ל וזיע"א על זה חתום בעישור אח' לח' טבת שנת אמרת"ך(תרס"א) שמרתי ושו"ב וקיים ע"ה משה ברבי ס"ט.

בספר "כה לחי" לרבי חי הכהן זצ"ל ג'רבה תרע"ד-1919 בדף ע"ח ע"א " מליצת הספד על הרב המובהק ראש על ארץ רבה עוב"י תוניס יע"א הזקן הישיש סבא דמשפטים כמה"ר משה ברבי ת.נ.צ.ב.ה"

רבי משה ברבי נפטר בשנת תרס"ב-1902 (אתר ברג'ל)

ליקט וערך יוסי פריאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.