יום פטירתו של רבי אברהם בונאן

2004

רבי אברהם בונאן הוא בנו של רבי יצחק בונאן (הראשון) זצ"ל ואחיו של רבי דוד בונאן זצ"ל אשר שימש כאב"ד לקהילת הגראנה בתוניס.

סימוכין לדבר מובאים בספר "תולדות חכמי ירושלים" לרבי אריה לייב פרומקין ירושלים תרפ"ח-1928.וכך הוא כותב בדף 296: "הרב המובהק ר' אברהם בונאן מעיר טוניס בן הרב הצדיק ר' יצחק בונאן מחבר הספר "אהלי יצחק" נלב"ע ביום כ"ב חשון תרכ"ו-1866.

 

לרבי אברהם בונאן זצ"ל לא מצאתי הזכורים רבים בספרים למעט השתדלות בהוצאת ספרים . האחד הוא הספר "ירך יעקב" לרבי יעקב פיתוסי זצ"ל ליוורנו תר"ב-1842,                                                                        והשני הוא הספר "באר משה" לרבי משה כרייף זצ"ל. ליוורנו תרי"ב-1852.
נראה כי בסוף ימיו עלה לירושלים ושם נפטר .

רבי אברהם בונאן נתבקש בישיבה של מעלה  ביום כ"ב לחודש חשון שנת תרכ"ו-1865

ליקט וערך יוסי פריאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


תגובה אחת ב “יום פטירתו של רבי אברהם בונאן

  1. שלמה בונן

    שלום מר יוסי פרי.שמי שלמה בונן בנו של מימון בונן עליו השלום. אבי נולד בחיפה ב 1904,ברחוב השומר. היו לו 4 אחים :אברהם,יצחק,יעקב ואחות בשם אסתר. סבי שלמה עליו השלום, קבור בטבריה.
    יש לי שתי אחיות :שמחה (אלגרה) בונן כנעני ואסתר בונן ויסברוט,גם אני וגם אחיותי מתגגוררים באיזור הקריות שליד חיפה. מעניינת אותנו התשובה לשאלה : האם יש קשר דם לאותם רבנים כמו הרב אברהם בונאן ודויד בונאן זצ"ל ? נשמח לשמוע ממך התייחסות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.