יום פטירתו של רבי נסים בר חנאני חדאד זצ"ל (נאבל )

1348

רבי נסים בר חנאני חדאד נולד בנאבל בשנת התר"ו- 1846 (חן טוב למרי נפש דף טז). את ראשית חינוכו קבל מרבו הראשון הרה"ג ר' יוסף וזאן הגדול זצ"ל שהיה שו"ב ודיין ב' בעיר נאבל בזמן ההוא אשר רכש ממנו רוב ידיעותיו בתנ"ך.
אחר כך למד תורה מפי מורו הרב החכם המובהק רבי אהרן הכהן אזרדי זצ"ל מהעיר תוניס שבא לעיר נאבל להשתקע בה,
רבי נסים עשה חיל בלימודו כי מילדותו הצטיין מאוד בכישרונותיו המצוינים שהיה חד המוח וזך השכל והתבונה. לאחר זמן עבר לישיבת המאור הגדול החסיד העניו הנודע לשם ולתהילה ר' חיים זיתון זצ"ל גם הוא מהעיר תוניס שבא לנאבל בתור מחזיק ללמוד תורה. רבי נסים היה אחד מעשירי העיר נאבל בד בבד שילב תורה ועבודה.
רבי נסים חדאד היה איש של שלום אוהב שלום ורודף שלום והיה אחד ממנהיגיה הקהילה. כמו כן חיבר את הספר "חן טוב למרי נפש" ג'רבה תש"ו-1946

חן טוב למרי נפש - חדאד, נסים בן חנני

על מאמרי חז"ל. בספר זה כותב בנו רבי משה בר נסים חדאד זצ"ל את  תולדות  חיו של  אביו זצ"ל.

רבי נסים בר חנאני חדאד נתבקש בישיבה של מעלה  והוא בן נ"ז שנים ביום כ' לחודש מנ"א  יה"ל (יהפכו לטובה) שנת תרס"ג-1903 (חן טוב למרי נפש דף ך ע"ב)

מצבת זיכרון בבית הכנסת הגדול בנאבלאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


4תגובות ב “יום פטירתו של רבי נסים בר חנאני חדאד זצ"ל (נאבל )

 1. יצחק גבריאל מימראן

  ספר זה יצא לאור לאחרונה במהדורה חדשה, לכל המעוניין ניתן להשיגו אצל המו"ל בפלא' 052-634-2886

 2. מאיר חדאד

  בס"ד
  מצבת השיש שתמונתה כאן כתובה בר"ת: רבי נסים בן חנאני חדאד זלה"ה.
  המחבר של מצבת זיכרון זו הוא רבי יצחק מרעלי מאלג'יר. הניסוח המקורי ששלח שונה מעט מהניסוח שנכתב לבסוף. המחבר הנ"ל היה מפורסם כמשורר וכת"ח, פירסם ב"המאסף" הירושלמי, וחיבר את צפנת פענח, עת מלחמה ועת שלום. היה גיסו של רבי יוסף אנקאווה. נולד י"ב באלול תרכ"ז. מוזכר בספרים הרבה כמו מים חיים, משאש. מעשה אי"ש, אלישר, קהלת משה, טריוואקס. קול צעקת הכועים, בן גיגי ועוד.

 3. מאיר חדאד

  בס"ד
  טעות הקלדה: קול צעקת הרועים (ולא 'הכועים').
  אגב, בספר זה כותב בן המחבר (שההקדמה והמבוא הכולל שבחי אביו ותולדות משפחת חדאד מכילים כחצי מהיקף הספר כולו) שפטירת רבי יצחק חדאד בשנת תקט"ו (הוא כותב סאת בשני מקומות). ואולי ממנו החל השימוש בשנה זו כשנת פטירתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.