הרבנים לבית בוכריס/בוכריץ

113

הידיעות על משפחת בוכריס לקוחים מהספרים "חולת אהבה" מרבי צמח הכהן (השני)זצ"ל, "יוסף לקח" מרבי יוסף בוכריס זצ"ל.

רבי יהודה בוכריס זצ"ל חי במאה השישית-ת"ק-1738 והיה בן דורו של רבי צמח הכן (השני) זצ"ל בעל "חולת אהבה" ושם מוזכר רבי יהודה בוכריס ע"י הרב המחבר.

רבי יוסף בר אברהם בר ישראל בוכריס זצ"ל, מתלמידיו של רבי דוד הכהן גישא זצ"ל, וגם יצק מים ע"י הראב"ד ג'רבה רבי משה זקן מאזוז זצ"ל, אשר מכנה אותו "תפארת בחורים פלפלא חריפתא", בתחילת דרכו שימש כרב ומ"צ בחארה הזגירה, ולאחר מכן שימש כרבה של העיר זרזיס במשך כשלושים שנה, היה ממונה על גיטין וחליצות בג'רבה וסביבותיה.מחבר הספרים "יוסף לקח" "זכות יוסף" "זכרון יוסף" ועוד. לרבי יוסף היו ארבעה בנים. ר' אברהם, ר' כצ'יר, ר' חואתי ור' אליהו. רבי יוסף בוכריס נפטר בהיותו בן ס"ד שנים בשנת תש"ט-1947.

רבי כמוס בר אברהם בר ישראל בוכריס זצ"ל היה אחיו של רבי יוסף בוכריס זצ"ל מחבר הספר "רכ"ב בחור" אשר נפטר בהיותו בן י"ט שנים , כ"ג שבט תרע"ג ונקבר בעיר תוניס.

רבי לוי (פליל) בר שלום בוכריס זצ"ל תלמיד חכם מחכמי חארה הזגירה בן דורו של רבי דוד הכהן גישא זצ"ל

רבי פראג'י בר שאול בוכריס זצ"ל תלמיד חכם מתלמידיו של רבי דוד הכהן גישא זצ"ל, הוא המעתיק של הספר "חולת אהבה" לרבי צמח הכהן (השני) זצ"ל.

רבי ג'אלי בוכריס זצ"ל תלמיד חכם בחארה הזגירה בן דורו של רבי שאול הכהן זצ"ל

רבי דוד בר מאיר בוכריס זצ"ל תלמי חכם מחכמי חארה הזגירה בן גילו ובן דורו של רבי אברהם הכהן זצ"ל אב"ד בחארה הזגירה.

רבי מאיר בוכריס זצ"ל מוצאו מג'רבה אך שימש כשו"ב בעיר ספאקס יחד אם בנו רבי דוד זצ"ל, היה לו בן נוסף ר' שמואל אביו של ר' מאיר מעשירי העיר גפסא.

רבי ציון בוכריס זצ"ל תלמיד חכם מחכמי חארה הזגירה בן דורו של רבי אברהם הכהן זצ"ל אב"ד בחארה הזגירה.

רבי שלום בוכריס זצ"ל תלמיד חכם ומחכמי העיר גפסא, בספר "גנזי שלום" מוזכר שהיה נוכח יחד אם רבי נסים שמעוני זצ"ל בפטירתו של רבי שלום שמעוני זצ"ל.

רבי רחמים בר משה בוכריס זצ"ל מחשובי הדיינים בחארה זגירה בג'רבה , מחבר הספרים "בגדי שיש" "קודש הילולים" "פטר רחם" "קול בכיי" ועוד נפטר בשנת תער"ג-1913 בירושלים.

ליקט וערך יוסי פרי

ט.ל.חאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.