יום פטירתו של רבי חיים דוד בר יעקב פיתוסי זצ"ל

1117

רבי חיים דוד פיתוסי זצ"ל הוא בנו של רבי יעקב פיתוסי זצ"ל אשר עלה מתוניס לארץ הקודש יחד עם אשתו ובנו יחידו והשתקע בירושלים. שם מתה עליו אשתו ונותר עם בנו רבי חיים דוד ,
רבי יעקב יצא כשליח דרבנן לארצות צפון אפריקה .
רבי חיים דוד פיתוסי נתלווה לאבי במסעותיו. בהגיעם לעיר הולדתו תוניס נשאר רבי חיים דוד אצל רבי יהודה הלוי בעל "מחנה לויה" ואביו המשך לאלג'יר ושם נפטר.
רבי חיים דוד נותר בתוניס ונסמך על שולחנו של רבי יהודה הלוי.

רבי חיים דוד פיתוסי זצ"ל השתדל רבות בהוצאת ספרו של אביו "ירך יעקב" עדות לכך היא הקדמתו לספר זה. בסופו של דבר הספר "ירך יעקב" הודפס לאחר פטירתו של רבי חיים דוד פיתוסי. עדות לכך מופיעה בהקדמה לספר "ירך יעקב" מרבני ק"ק פורטוגיזים (גרנה) משנת תר"א-.1841 "החכם השלם והכולל זה סיני כמהר"ר דוד חיים פיתוסי זצוק"ל נפשו בטוב תלין בצרור החיים צרורה"

רבי חיים דוד פיתוסי הותיר אחריו שני בנים, גם שמם מופיע בהקדמה לספר "ירך יעקב" מהרבנים של ק"ק פורטוגזית "הני יתמיד שביק בחור מורם מעם החו"ן כה"ר יעקב הי"ו ושם אחיו משה הי"ו"

רבי חיים דוד פיתוסי זצ"ל נתבקש בישיבה של מעלה  ביום ב' לחודש אייר בשנת ת"ר-1840. (מ.ת ח"ב קצ"ד)

ליקט וערך יוסי פריאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.