יום פטירתו של רבי אבא יהודה חדאד זצ"ל

285

רבי אבא יהודה חדאד זצ"ל (תוספת המילה "אבא" שם של כבוד)היה תלמיד חכם ובעל זיכרון פנומנלי חוכמתו הייתה בתורת הדקדוק והוא היה סגי נאור. מספרים שהיה מגיע לבית המדרש לפקח על התלמידים הלומדים שם ש"ס והיו לומדים לפניו את הסוגייה אם פרוש רש"י ותוספות .לאחר שלמדו את הסוגייה מספר פעמים היו באים להבחן אצלו על קוצו של יוד. היה דורש ושואל ומתרץ עד שראה כי התלמים הפנימו את הנלמד.

בהסכמת רבני ג'רבה לספר "פני שאול" ח"א לרבי אבא שאול בר אבא יהודה חדאד זצ"ל ג'רבה תש"ח כך נכתב "רבי אבא שאול חדאד זצ"ל בן לאותו צדיק הרב המופלא וכבוד ה' מלא החסיד העניו סיני ועוקר הרים כבוד מורנו הרב רב אבא יהודה חדאד זכר צדיק לברכה אשר מדי היותו משרת בקודש רב ומו"ץ בעי"ת בן גרדאן יע"א". ההסכמה מיום א' לחודש הרחמים (אלול9 שנת תש"ו .חתומים על ההסכמה ע"ה יוסף בוכריץ ס"ט. ע"ה מכלוף עידאן ס"ט. ע"ה משה הכהן סילט"א. ע"ה רחמים חי חויתה בלא"א חנינא הכהן ס"ט. ע"ה משה בכמוהר"ש הכהן סליט"א.

רבי אבא יהודה חדאד זצ"ל נתבקש בישיבה של מעלה ביום כ' לחודש מרחשון שנת תרנ"ח-1897

ליקט וערך יוסי פריאתר "תוניסיה מורשת" הוקם על ידי יוסי פרי מחבר הספר "בלאד אלפאל וליסמין" ובני משפחת פריאנטי. ייעודו של אתר "תוניסיה מורשת" הוא לשמר מורשת רבת שנים של יהדות תוניסיה על כל גווניה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.